حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

حجت الاسلام والمسلمین نواب با تاکید بر اینکه حضور در مراسم حج مانند مسلمانان دیگر کشورها حق ایرانیان است، اظهار داشت: این وظیفه ما است که حق ملت و زائران کشورمان را پیگیری کنیم.

هیئتی از بعثه مقام معظم رهبری از سوی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با حضور در منزل مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین مظلومی از خانواده ایشان تکریم کردند.

 

آزمون ارتقای روحانیون عتبات عالیات به عمره مفرده در هفت منطقه شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، قم، تهران، فارس و کرمان برگزار شد.

سرپرست حجاج ایرانی بر لزوم آسیب شناسی و برطرف کردن مشکلات و ارائه راهکارهای نو برای خدمات رسانی بهتر به مراجعان بعثه مقام معظم رهبری تاکید کرد.

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با هدف اعزام کاروان های زیارتی به سوریه هیئتی از سازمان حج و زیارت برای گفتگو با مقام های سوری این هفته به دمشق اعزام خواهد شد.

همایش بین المللی «زیارت در ادیان و ملل» به همت دانشگاه علامه طباطبایی (ره) و با مشارکت پژوهشکده حج و زیارت در اسفندماه آینده برگزار خواهد شد.

ربات ضدعفونی کننده هوشمند در مسجدالحرام از سوی رئیس کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی، بکار گرفته شد. 

مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد ارتحال حجت الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی و یادبود خادمان زائران بیت الله الحرام و عتبات عالیات در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد.

کتاب بازخوانی سیره اخلاقی و مدیریتی حجت‌الاسلام و المسلمین نجف نجفی روحانی )طاب ثراه( نماینده سابق بعثه مقام معظم رهبری در عتبات عالیات با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت رونمایی شد.

کار بازسازی و تعمیر سقف ضریح امامین جوادین (علیهم الاسلام) به دستور دبیرکل آستان مقدس امامین کاظمین انجام شد.

فراخوان انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه حج و زیارت (مسعای قلم 2)

مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثـه‌ مقام معظم رهبری از برگزاری آزمون طرح تبدیل وضعیت روحانیون عتبات به روحانیون عمره در روز 30 مهرماه 1400 خبر داد .

مدیریت جذب وسازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، دستورالعمل جذب وگزینش معینه‌ها در سال 1400 را  اعلام کرد.

 

حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، فراخوان انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه حج و زیارت را با عنوان مسعای قلم(2) اعلام کرد.

انتخاب واحد دومین دوره آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1399

تاریخ انتشار: 1399/04/28

اطلاعیه برگزاری همایش مجازی کارگزاران فرهنگی حج 99

تاریخ انتشار: 1399/04/07

 اطلاعیه ویژه کارگزاران فرهنگی حج 

تاریخ انتشار: 1399/02/03

مدیریت جذب و سازماندهی بعثه اطلاعیه مهمی ویژه روحانیون حج 99 منتشر نموده است

اهمیت رعایت دقیق مناسک حج بر کسی پوشیده نیست. نه تنها صحت اعمال بر آن متوقف است که حتی به فرموده امام راحل عظیم الشأن )قدّس سرّه ( نیل به مراتب معنوی حج نیز در گرو مراعات مناسک است

 

تاریخ انتشار: 1398/10/02

جهت سهولت در دسترسی به منابع آموزش مجازی مناسک همراه 98 می توانید به سایت آموزش بعثه مراجعه فرمایید.